bg.hatedlet.ru

С диабет за почивка. Как да се избегнат проблеми, ако ще да пътуват

Всеки от нас, скъпи мои диабетици, рано или късно Отивате на почивка. И по-приятно е вероятно нищо. Аз лично просто обичам слънцето, морето, красивите гледки, и по-специално възможността за използване на натрупания багаж от мързел.

Но диабет - начин на живот, който принуждава да се подготвят за останалата част много внимателно.



Днес искам да споделя с вас една малка напомняне за диабетици туристи. Не се отхвърли и да кажа, че ние всички знаем това. Повярвайте ми, ако не се покажат в списъка, не забравяйте да се забрави нещо.

Съветвам ви да отпечатате или ламинат, като всеки път се случва почивка, отидете над списъка и да видим, ако си направил всичко правилно.

Диабет и здраве:

  1. Получаване. Не забравяйте да уведомите Вашия лекар, за предстоящото пътуване. Говорете за това къде отивате, как искате да се отпуснете, да се провери какво можете и какво не мога. Направете всички необходими ваксинации. Вземете двойно на запасите от лекарства (включително инсулин), попитайте Вашия лекар, за да напишете медицинска експертиза за състоянието на вашето заболяване, е желателно, че позоваването е на английски език. Опитайте се да науча колкото се може повече за страната, в която вие ще си почине. Къде и какви медицински грижи вие ще бъдете в състояние да осигури в случай на непреодолима сила.
  2. Ние събираме куфарите. Отделно върху парче хартия, напишете името и телефонния номер на Вашия лекар, направете списък на лекарства и техните правила за допускане. Лекарствата и други стоки от първа необходимост, винаги да държат на себе си. Не ги оставяйте на дъното на голям куфар. Направете малко пари "скривалище" в случай, че лекарствата по някаква причина да се влоши или в края, за парите, които могат да ги купуват в местния аптека. Ако страдате от хипогликемия, държа в джоба си парче захар или сладко бонбони.
  3. На гарата. Когато пътувате в чужбина, автобус, влак или самолет - моля, не забравяйте да се наблюдава до услугата, която носите със себе си някакви лекарства. Консултирайте, какви лекарства може да се извърши и какво не може.
  4. Инсулинови инжекции. Инжекциите трябва да правя през цялото време, и в равнината те имат една основна разлика - налягането, така че преди да наберете инсулин в спринцовката въздух в бутилката на инсулин ще трябва да се намали два пъти, в противен случай тя може да скочи и да ви нарани. Оптималната температура на съхранение на инсулин от 0 .. + 25 ° С, във всеки случай, не се замразява и не прегрява инсулин, избягване на директна слънчева светлина. Руските туристи често забравят като инсулин решение в багажното отделение, където температурата достига минус марка. Аклиматизация и разлика в часовите зони изисква инжекции на пациента на всеки 4 часа, докато тялото свикне с новия режим.
  5. Погрижете се за краката. Вземете два чифта обувки подвижен. Задължително удобни обувки, които не се търкат краката му. Променете обувките си толкова често, колкото е възможно, след това мехури и мазоли не ви е страх. Да не се носят синтетични чорапи - само памук! Съхранявайте малък комплект за първа помощ (йод, памук, лепенка) в случай на краката още втрива. Избягвайте отворени обувки, ако искате да се ходи по пясъка или допринесе за решаването знам за тези цели могат да вземат и затворени обувки.
  6. Форсмажорни обстоятелства. Разбира се, не дай боже, но ако това се случи - на първа инстанция се свържете с посолството на Русия (телефонния номер и координатите трябва да бъдат написани на настолен или мобилен телефон) на, Червения кръст или да отидете до най-близкото медицинско заведение. Zagotovte преминете стандартни фрази на местния език, което ще помогне да се помоли за помощ. Например, тези: "Имам нужда от помощ", "Имам диабет", "Имам нужда от захар".
Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2021 bg.hatedlet.ru