bg.hatedlet.ru

Това е време за почивка? Диабет и горещ климат

диабет и топлинаДобър ден, скъпи читатели! Това е решил да отиде със семейството си, за да се отпуснете малко. И причина за това е отлична - Международния ден на жената.

Между другото, всички красивата половина, аз искрено Ви поздравя за този празник. Иска ми се преди всичко стабилност и добро здраве, щастие, лични и семейни, и, разбира се, добро настроение този ден и най-малко за целия пролетта и лятото.

Така че, семейството дърпа, за да си почине, където по-топло. Признавам, честно казано, много лоша мечка жегата. Лятото по принцип се опитвам да прекарвам толкова време, колкото е възможно по силата на климатик. Ето защо аз искам да говоря за влиянието на топлина при диабет.

Надявам се, че тази информация ще ви помогне да се затопли тези, които са студени, но които искат да се отпуснете в горещите страни, подобно на мен и семейството ми, тя ще бъде много добре дошли.

Висока температура и влажност на въздуха - това е, което трябва да се пазят от хора с хронични заболявания, и на първо място с диабет.

В разгара настъпване на дехидратация бързо и почти неусетно, добри съвети в тази ситуация - пия много течности. Но освен от жаркото слънце, дехидратация може да причини повишени нива на глюкоза в кръвта. Ето защо, когато термометърът надхвърля лимита, трябва много внимателно да се контролира заболяването.

Диабет и топлина

  1. течност. Пийте колкото е възможно повече вода - това е основната напитка, която ще се насити организма. Те се вписват добре и сокове, но в ограничени количества. Можете да пиете спортни напитки с умерено количество кофеин.
  2. упражнения. Спорт и всеки физическата активност (Например, туризъм и преходи) трябва да се премести в по-малко горещо време на деня. Това е най-добре сутрин или след пет часа през нощта.
  3. гликоза. Колкото по-висока е температурата, толкова повече ще трябва да се направи изследване на кръвта за захар. В горещо време ви са еднакво изложени на риск от хипогликемия и хипергликемия.

Забележка дехидратация може да доведе до прегряване и топлинен удар.



Предлагам списък на основния симптоми на топлинен удар, които се проявяват при диабетици:

  • Припадък и замаяност
  • увеличава изпотяване
  • мускулни крампи
  • Студената, лепкава кожа
  • Интензивен главоболие
  • cardiopalmus
  • Гадене и повръщане

Какво ще направите, ако обезводняване или топлинен удар ви изненада? На първо място, необходимо спешно да се намери подходящ хладно място. След насищане на организма с изчезналите на течности и да се потърси спешна медицинска помощ.

Преди да отидете на почивка, особено в чужбина, трябва да се консултирате с вашия туроператор, както и при какви условия можете да получите медицинска помощ е за пациенти с диабет. В случай на влошаване на здравето, обърнете се към лекарите.

Ами и най-опасни - топлинен удар, Той обикновено се появява след термично изчерпване. То се проявява като тежка зачервяване на кожата, с много висока температура, слаба или пълна липса на потене потта, често придружени от загуба на съзнание и силни конвулсии. Отлагането може да бъде опасно за живота - веднага се обади на бърза помощ.

И топлината често се разваля инсулин, тест ленти и други лекарства, необходими диабетици. За горещ климат по-добре да носят преносим хладилник и малко лед резерв.

Е, надявам се да са взети под внимание моите съвети, така че можете спокойно да отидете на почивка в момента. Ако по някаква причина няма начин - няма проблем, лятото и дългоочакваното ваканция е точно зад ъгъла!

За прополис при диабет, прочетете тук.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2021 bg.hatedlet.ru