bg.hatedlet.ru

Причините за диабет тип 1, според списание The Lancet

Причините за диабет тип 1

Популярни медицинско списание The Lancet публикува резултатите от най-новите изследвания диабет. Оказва се, че до 2020 г., като броят на пациентите с диабет от първи тип диабет може да се удвои!

Нашите деца, родени или все още не са изложени на риск да станат заложници на болестта на захар. И за мен лично това е много страшно ...

Диабет - комплексно заболяване, чиито причини не са напълно установени медицина. Учените са представили убедителна хипотези, които се опитват да обяснят причините за диабет тип 1. Кои са те&# 8230;

причини Диабет тип 1

  1. ускорение. Същността на хипотезата е, че по-бързо бебето расте и се развива, толкова по-вероятно развитието на T1D. Тялото на детето преживява стрес ускорено развитие, и в присъствието на генетично предразположение, телесна провокация води до диабет.
  2. слънце. Детето е изложена на слънце без десетки заболявания, както и липсата на витамин D играе ключова роля в развитието на диабет. Според "слънчева хипотези" страни, които са по-близо до екватора, средно, имат по-ниски показатели LED. Резултатите от научните изследвания, докато не са убедителни, но общата тенденция повдига въпроси.
  3. чистота. Хигиена хипотеза свързва развитието на диабет с липсата на вредни бактерии, които са длъжни да успокоят тялото. Човек става податлив на много заболявания, умишлено отслабва собствените си имунитет. Привържениците на хигиенната хипотеза твърдят, че употребата на хранителни добавки, съдържащи чревни паразити, червеи, и да могат да се предотврати най-малко са в полза, при лечението на диабет от първи тип. Много видове чревни паразити като свински трихуриди и някои от хелминти, използвани за лечение на пептични язви, колити и множествена склероза. Лекарите казват, че екстракти от паразити могат да произвеждат лекарства, за да помогне в борбата с диабет.
  4. краве мляко. Неспазването на една майка кърмене през първите 6 месеца от живота и злоупотребата с изкуствени смеси, съдържащи краве мляко води до развитието на SD-1, казват привържениците на "Млякото на хипотезата."
  5. околна среда. Парадоксът на живота ни - ние искаме чистота, като по този начин се замърсява природата. Вредни вещества, изпускани в атмосферата увеличава риска от развиване на диабет от първи и втори тип. Много проучвания подкрепят тази хипотеза, както и хора, които живеят в близост до опасни промишленото производство или бунище, риска от диабет тип 2 е няколко пъти по-високи. Пряка връзка между светодиода 1 и замърсяването не е установена.


Почти всички от посочените по-горе хипотези, аз звучи доста логично. Ако имате диабет, аз препоръчвам да мисля за това дали да има дете и как да го подхранват.

И не забравяйте, че една от причините за диабет тип 1 при деца е наследствена.

Въз основа на материали

Споделяне в социалните мрежи:

сроден

© 2011—2021 bg.hatedlet.ru